Byty Bulharsko

Další web používající WordPress

Cena: od 10,000€ do 250,000€
Velikost od 25 m2 do 250 m2
Další vlastnosti

Počet obyvatel: 200 tisíc

Burgas je čtvrté největší město Bulharska a nachází se ve východním Bulharsku, přímo na břehu Černého moře. Burgas je nejdůležitější ekonomické, dopravní, administrativní a kulturní centrum v jihovýchodním Bulharsku. Ve městě se nachází největší chemická a ropná rafinérie v jihovýchodní Evropě, která je největším zaměstnavatelem v Bulharsku. K dispozici je druhé největší mezinárodní letiště v Bulharsku (pravidelné lety do Vídně, Prahy, Brna i Bratislavy), největší přístav a jediný přístav pro tankery v zemi. V Burgasu sídlí černomořská rybářská flotila, bulharské vojenské námořnictvo a pobřežní stráž.

Burgas je živé město. Je možné zde nalézt spoustu historických památek. Mezi ty, které jistě při své první návštěvě nemůžete minout patří:

  • Ulice Alexandrovska – hlavní tepna Burgasu, přes půl kilometru dlouhá pěší zóny s desítkami obchodů a restaurací táhnoucí se od hlavního autobusového i vlakového nádraží Jih přes celé centrum,
  • Arménský kostel svatého Kříže – malý kostelík z roku 1673 připomíná historicky poměrně silný vliv arménské církve v Bulharsku,
  • Katedrála sv. Cyrila a Metoděje – největší pravoslavný chrám v Burgasu zaujme především nádherně zdobeným interiérem, vystavěn byl roku 1907,
  • Mořská zahrada – největší městský park. Klidné prostředí je ideálním místem k odpočinku během dlouhé prohlídky města.

Přímo v Burgasu se nachází pouze jedna pláž, která je však dlouhá přes 2 km. Přibližně v půlce práce je molo dlouhé přes 200 metrů, ze kterého je nádherný výhled do moře.

Ubytování v Burgasu je dražší, takže je lepší ubytovat se v některém z přilehlých letovisk, kde je možné sehnat poměrně levné ubytování.

Pohyb po Burgasu je zajištěn MDH nebo taxi. MHD je plně dostačující, protože je zde rozsáhlá síť autobusů a trolejbusů. V centru Burgasu jsou frekventované linky, takže na zastávce nebudete čekat déle, než 5 minut. Jedna cesta MHD stojí přibližně 1,5 BGN, tedy přibližně 20 Kč.

Mapa MHD Burgas

Nejčastěji je využívána linka 15, která jede z hlavního autobusového nádraží na letiště.

Compare