Byty Bulharsko

Další web používající WordPress

Cena: od 10,000€ do 250,000€
Velikost od 25 m2 do 250 m2
Další vlastnosti

Autem

Autem je možné se do Bulharska dostat hned dvěma cestami.

Srbsko

Cesta přes Srbsko je kratší, ale je třeba brát v potaz, že se nejedná o zemi v EU. Pro cestu přes Srbsko je tedy potřeba mít platný cestovní pas, nebo občanský průkaz. Při přejezdu přes Srbské hranice je třeba počítat také s tím, že na hranicích může dojít ke značnému zdržení, protože jak již bylo zmíněno víše, nejedná se o zemi patřící do EU. Srbské dálnice jsou kvalitní a při průjezdu Srbskem si budete připadat, že jedete prakticky neustále rovně. Například oproti dálnicím v Rakousku zde není mnoho zatáček. Při průjezdu Srbskem uvidíte hlavní město Bělehrad. Srbsko je poměrně chudá země a při průjezdu tak budete dále míjet pouze osamocené obydlí obyvatel, které spoléhá převážně na zemědělství.

Rumunsko

Cesta přes Rumunsko je časově dle map náročnější, ale na kilometry stejná. Je třeba brát v potaz také to, že Rumunsko je členem EU, takže je přechod přes hranice mnohem pohodlnější a jistější, než je tomu v případě Srbska. Rumunsko nabízí také bohatou historii a při cestě Rumunskem je možné se kdekoliv zastavit a prohlédnout si památky. Můžeme tedy doporučit spíše cestu přes Rumunsko a vyhradit si na cestu více času a celou cestu si rozdělit na dvě části s přespáním právě v Rumunsku. Velice zajímavý je například hrad hraběte Drákuly, v jehož blízkosti se můžete ubytovat.

Letecky

Letecká cesta je nejpohodlnější. Na výběr je hned z několika leteckých společností.

 • Wizz Air
 • Ryanair
 • Smartwings

I když do Bulharska létají tři letecké společnosti, je mezi nimi patrný rozdíl. Základní rozdělení je, kam létají. A za jakou cenu.

Společnosti Wizz Air a Ryanair jsou nízkorozpočtové ekonomické letecké společnosti, takže jejich letenky je možné sehnat již od 15 € za let. Nevýhodou je, že nelétají z České ani Slovenské republiky a je nutné se nějakým způsobem dopravit do Vídně. Při příjezdu do Vídně vlastním autem je možné auto zaparkovat na odstavném hlídaném parkovišti, kde se poplatky za odstavení pohybují kolem 1000 Kč / týden. Ekonomičtější řešení je pak doprava vlakem či autobusem. Přímo na letiště ve Vídní vás zavezou společnosti Flixbus (cca 200 Kč / jízdenka), Regiojet (cca 400 Kč / jízdenka) nebo Gepard (cca 400 Kč / jízdenka). Všechny ceny jsou počítány z Brna a mohou se tedy lišit v závislosti na vaší lokalitě. Při využití autobusu / vlaku je však třeba dát si minimálně 3-4 hodinovou časovou rezervu, protože může dojít ke komplikaci na cestě a nemusíte tak stihnou vámi zakoupený let.

Společnost Smartwings léta i z Prahy, Brna a Bratislavy. Ceny letenek jsou však již vyšší a pohybují kolem 7000 Kč za zpáteční let.

Lety jsou od února do října možné přímo do Burgasu, který se nachází blízko Slunečního Pobřeží. Je možné také letět do Varny, kde se ceny letů ovšem také liší.

Z letiště je pak nejlepší zvolit dopravu za pomoci taxi služby, případně si domluvit jiný odvoz. Ceny taxi jsou následující pro dané destinace:

 • Slunečné pobřeží – 60 BGN/ 31 €
 • Nesebar – 60 BGN / 31 €
 • Svatý Vlas – 70 BGN/ 34€
 • Elenite – 70 BGN / 36 €
 • Obzor – 115 BGN/ 59 €
 • Varna – 169 BGN/ 87 €
 • Zlaté písky – 179 BGN/ 93 €
 • Sozopol – 70 BGN/ 36 €
 • Ravda – 60 BGN/ 31 €
 • Centrum Burgasu – 40 BGN/ 20 €
 • Sofie – 435 BGN/ 225 €
 • Pomorie – 40 BGN/ 20 €

Ceny jsou uvedeny celkem za 4 osoby, je možné jet i v menším počtu, ale na cenu počet osob nemá vliv. Jak je patrné, ceny taxi jsou v turistických oblastech poněkud vyšší. Doporučujeme je tedy využívat spíše v krajní nouzi, či při první návštěvě a pro příští příjezdy si sehnat člověka, který by byl ochotný pro vás na letiště přijet za „lidovou“ cenu.

Compare