Byty Bulharsko

Další web používající WordPress

Cena: od 10,000€ do 250,000€
Velikost od 25 m2 do 250 m2
Další vlastnosti

Město sluneční pobřeží je největším Bulharským letoviskem. Slunečné Pobřeží vznikalo postupně už od 50. let 20. století. Z této éry také ještě převládá vizuál panelákových hotelů a betonové architektury. Situace se ovšem neustále zlepšuje a nyní se již Sluneční Pobřeží může plně rovnat jakémukoliv jinému evropskému letovisku.

Sluneční pobřeží není lokalita pouze pro cestovatele, ale také pro milovníky nočního života. Nachází se zde spousta barů, diskoték a kasin s příznivými cenami. Vstupy na diskotéky se pohybují kolem 6 BGN. Rodiny s dětmi ocení spíše klidnější části města, a to buď na severu u města Sveti Vlas, nebo poblíž Nesebaru, kde se již nenacházejí diskotéky, bary a noční ruch. O těchto městech si však povíme více v samostatných blozích.

Pláže

Sluneční Pobřeží má jen jednu pláž, která je ovšem dlouhá 8 km. Na celé pláži se nachází jemný zlatavý písek a mírný vstup do moře. Podél celé pláže se nacházejí restaurace, bary a promenáda, ze které se dostanete do města Sveti Vlas či Nesebar.

Neplatí se zde žádné vstupné na pláže a celá pláž je zabezpečena dohledem plavčíků.

Na pláži je možné si pronajmout lehátka a slunečníky, jejichž cena se pohybuje kolem 6-9 BGN na celý den.

Doprava

Na sluneční pobřeží se dostanete jakýmkoliv autobusem mířícím z Burgasu či Varny. Tyto autobusy jezdí pravidelně z letiště každých 15 minut. Cena jízdenky je přibližně 6 BGN a kupuje se přímo u řidiče.

Mezi letovisky Sveti Vlas, Slunečné Pobřeží a Nesebar jezdí přes den také autobusová linka, ceny se pohybují od 2 do 4 BGN a platí se také u řidiče.

Aquaparky

Na Slunečním Pobřeží se nachází hned několik aquaparku, mezi ty největší patří:

  • Aqua Paradise Nesebar: cena na den pro dospělého je 38 BGN, pro dítě 19 BGN
  • Action Aquapark: cena na den pro dospělého je 42 BGN, pro děti 21 BGN

Zajímavý je také aquapark Pirates of the Caribbean, který je inspirovaný stejnojmennou filmovou sérii, což ocení nejvíce vaše děti.

Zajímavosti v okolí

Na Slunečním Pobřeží je v létě také turistický vláček, který vozí turisty po celém městě a svoji trasu končí až v Nesebaru. Důležité je, že vláček jezdí nepravidelně podle toho, jak se zaplní. Cena za úsek je 3 BGN, pro děti 1,5 BGN.

Pěšky je možné se ze Slunečního Pobřeží dostat přímo po pláži do města Svieti Vlas s menším počtem lidí na plážích, nebo Nesebar, který je považován za historický klenot bulharského pobřeží.

Compare